News

91603zerobuild turkiye'Hemen Şimdi Harekete Geç!' sloganı ile 22-26 Eylül tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilecek olan ZeroBuild Türkiye'21 Sıfır Enerji Binalar Forumu, 35 ülkeden 110 fikir önderinin katılımıyla, her biri Birleşmiş Milletler tarafından 2030 yılı için belirlenen "Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları"na referans verilecek 30 oturumdan oluşacak. Enerji verimliliğinde ve emisyon salınımının azaltılmasında büyük önemi olan sıfır enerji binaların farklı iklim koşullarındaki uygulama örneklerinin paylaşılacağı forumda, konunun her boyutuyla günlük hayatın olağan akışına dahil edilmesi hedefleniyor.

Danfoss headquarters logo on wallNORDBORG, DANİMARKA – Danfoss Eaton'ın hidrolik şirketinin 3,3 milyar dolarlık (yaklaşık 3 milyar €) devrini, gerekli tüm düzenleme onayları ve kapanış koşulları teyit edildikten sonra resmi olarak tamamladı. Bu hamleyle birlikte, Danfoss Grubu üçte bir büyüyecek ve taşınabilir ve endüstriyel hidrolik alanında dünya liderliğine ulaşacak.

Group LogoWe would like to welcome a new member, Bayramoğlu Group Company that joined our Danish Green Growth Network in July 2021. With their presence in the Network, we aim to raise awareness on offshore opportunities and equipment supplying the potential of Turkey. Bayramoğlu Group, in collaboration with DGGN, would like to share knowledge and best practices and make connections to enlarge the green network with Danish green growth stakeholders.

icisleri bakanligi ndan yeni trafik genelgeleri h264531 e093fİstanbul sokaklarında öne çıkan en son temiz enerji atılımıyla akan trafikten rüzgâr türbini aracılığıyla enerji üretilmektedir.

SBA21 Duyuru KategoriliEkonomik, sosyal ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan ve ortak geleceğimize sahip çıkan projeleri vurgulayarak, iş dünyası için rol modelleri göstermek amacıyla bu yıl sekizincisi düzenlenen Sürdürülebilirlik Oscar'ları olan ''Sürdürülebilir İş Ödülleri'' için başvurular 1 Nisan'da başladı. Toplam 15 kategoride yapılacak başvurular, 30 Haziran'a kadar uzatıldı.

Büyük ölçekli, KOBİ, Startup ve Belediyelerin başvurabildiği ödüller, alanında uzman akademisyenler ve lider isimlerden oluşan 50 kişilik seçkin jüri tarafından değerlendirilecek.

1622199768673Bu yıl ana teması 'Ekosistem Onarımı' olan Dünya Çevre Günü'nde, zarar görmüş ekosistemleri canlandırmak için acil eylem çağrısı yapılacak. Sürdürülebilirlik Akademisi de 4 Haziran'da gerçekleştireceği Dünya Çevre Günü Konferansında, bu sorumluluğun bilincinde olan önde gelen markaların liderleriyle, bu çağrıya destek olarak doğru eylemlerle harekete geçmek için yön gösterecek.

2013 yılında hayata geçen Danimarka Yeşil Büyüme Ağı (DGGN), bu yıl da sürdürülebilir geleceğe yönelik çalışmalar yapan yerel ve ulusal paydaşlar ile yeni ortaklıklar kurarak 14 üye ve 15 stratejik ortak ile başarıyla aktivitelerini sürdürmektedir. Bu haberimizde DGGN üye şirket ve kuruluşların güncel haberlerini okuyabilirsiniz.

velux picMüze yapılarındaki sergi alanları için aydınlatma tasarımı oldukça zorlayıcı bir işe dönüşebilir; çünkü ışığın iç mekanı iyileştirmesi, sanat eserlerinin fiziksel bütünlüğünü koruması ve aynı zamanda ziyaretçilerin keyif alması için en iyi koşulları sağlayacak şekilde eserlere dikkatleri toplaması gerekir.

Robotics Nordic TalksDanimarka İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği, Nordic Talks webinar serisinin beşincisini "İş Dünyasında Robotik ve Yapay Zekâ Uygulamaları" başlığıyla düzenledi.

fina enerji baglama res geTürkiye 10 GW'lık kurulu güce en yüksek rakımlı rüzgâr enerjisi projesinde ulaştı. Türkiye'nin rüzgâr enerjisi gücünün 10 GW'ı aştığı bildirildi.

Marmara Belediyeler Birliği, Danimarka Başkonsolosluğu ve Türkiye Belediyeler Birliği ortaklığında Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında Su ve Atıksu Yönetiminin Sürdürülebilirliği isimli çevrimiçi eğitim serisi üç önemli oturumda gerçekleşti.

LogolarIsıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, ailesine yeni katılan iş ortağı ile güçlenmeye devam ediyor. Sektörde uzun yıllardır yer alan Başaran Isı Sistemleri ile Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Segmenti iş ortağı olarak anlaştı.

196839484 3986337008082197 5240251892312673737 nSu en temel insan hakkıdır ve doğadaki en kıt kaynaktır. İstanbul şehri, günde 3 milyon metreküp tüketen 16 milyondan fazla insana her gün temiz su sağlıyor. Yenilikçi su teknolojileri, uluslararası iş birliği ile İstanbul'un karşı karşıya olduğu kaynak yetersizliği riskini durdurabilir.

IMG148933124265Danfoss İklimlendirme Çözümleri Segmenti soğutma iş ortaklarıyla online toplantıda bir araya geldi.

DSC 0423 k

 

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, güçlenmeye devam ediyor. Danfoss Türkiye'de Soğutma Segmenti Satış Direktörü pozisyonunda yer alan Mert Kalafatoğlu, Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Segmenti Satış Direktörü pozisyonuna atandı.

 

finpage halfyear2020 1120x747Danfoss COVID-19'a rağmen 2020'den güçlü bir şekilde çıktı. Inovasyonda, dijitalizasyonda ve elektrifikasyonda büyük yatırımlar yapmaya devam etti. Yıl sonuna doğru siparişler önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte Danfoss, Eaton Hydraulics'i satın alma işlemlerini ve entegrasyonu tamamlama için süreci hızlandırdı Yeni faaliyet alanı İklimlendirme Çözümleri Segmentini oluşturdu ve ayrıca yeşil ekonomiye geçiş, altyapı ve kentleşme odaklı küresel büyüme için de hazırlıklarını tamamladı.

 

elektrikDanimarka, ilk kez elektrik üretiminde şimdiye kadarki en az karbon salınımını kaydetti. 2020'de karbon emisyonları, bir önceki yıl gerçekleşen karbon salınımından yüzde 13 daha düşüktü. 2021'de de bu rekorun geçilmesi beklenmektedir.

Photo2 NewMulti terminal PortEsbjergDanimarka denizcilik endüstrisi bir ilk olarak yenilenebilir denizüstü rüzgâr enerjisi ve akıllı enerji yönetim sistemi kullanarak karbon emisyonlarında yüzde 70'lik azalma hedefliyor.

CBCposter logoluİstanbul Yaratıcı girişimciler ve işletmeler için harika bir haberimiz var: İstanbul'un ilk yaratıcı işletme yarışması Creative Business Cup İstanbul başlıyor!

Bu yarışmaya katılarak Dünyanın en büyük yaratıcı işletme ağı Creative Business Network'ün parçası olma şansını yakalayabilirsin. CBC İstanbul'un kazananı olarak önce Türkiye finallerinde, sonrasında Danimarka'daki dünya finallerinde yer alacak yaratıcı girişim-işletme seninki olabilir. Yarışmaya başvuru ve detaylı bilgi için hemen internet sitemizi ziyaret edebilirsin!

 

Bisikletli ulaşımı İstanbulluların hayatlarının bir parçası haline getirmek için Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi birlikte 'Sağlıklı bir Kent için Kamusal Alanlar ve Düşük Karbonlu Hareketlilik Merkezleri' projesine imza attı. İyi planlanmış ulaşım bağlantılarına sahip, yaya ve bisikletli gibi aktif ulaşım türlerinin talep ve ihtiyaçlarına cevap verebilen kamusal alanların ekonomik, çevresel ve toplumsal sürdürülebilirliğe önemli katkı sağladığı vurgulanan proje, sürdürülebilir bir hareketlilik modelinin hayata geçirilebilmesi için kentsel hareketlilik ile kamusal alan ilişkisinin doğru şekilde tasarlanması gerektiği anlayışıyla geliştirildi. Projenin hedefi, bisiklet ve yürüyüş alanlarının geliştirilmesi ve şehir içi ulaşıma entegre edilmesi.

ZeroBuild21Yaşanılabilir bir dünya için enerji verimliliği ve enerji tasarrufu, ülkemiz ve dünyamız açısından büyük önem taşıyor. Enerjinin büyük kısmı ise binalar tarafından kullanılıyor. Tüketilen enerjinin önemli bir kısmının ithal edildiği, enerji tasarrufunun bizlere getireceği kazancın her geçen gün daha iyi anlaşıldığı ülkemizde, sadece binalarda kullanmak için her sene yaklaşık 15 milyar dolar enerji ithal ediliyor. Avrupa Birliği'nde 1 Ocak 2021 itibariyle zorunlu hale getirilen 'Sıfır Enerji Binalar'a dönüşümün ülke gündemimizde yer alması için ilki 2020 yılının Eylül ayında gerçekleştirilen ZeroBuild Türkiye'nin ikincisinin tarihi ve ana teması 11-18 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası'nda açıklandı. ZeroBuild Türkiye '21; 22-26 Eylül 2021 tarihinde "Right Now, GO! - Hemen Şimdi, Harekete Geç" sloganı ile gerçekleştirilecek.

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu ev sahipliğinde 1 Mart 2021 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü ve Danimarkalı paydaşların katılımıyla "Kamu Binalarında Enerji Verimliliği ve Danimarka'dan Başarılı Örnekler" isimli bir sanal yuvarlak masa toplantısı gerçekleşmiştir.

SEPEVWe would like to welcome a new strategic partner, SEPEV - Zero Energy and Passive Houses Association that joined our Danish Green Growth Network in February 2021. With their presence in the Network, we aim to raise awareness and to establish the convenient environment for designers, contractors and end users for enabling their green projects. SEPEV, in collaboration with DGGN, would like to share knowledge and best practices and make connections to enlarge the green and cleantech society.

Pandemi süresince sanal etkinliklerle çeşitli aktiviteler gerçekleştiren Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu, 16 Nisan'da Danimarkalı şirketlere Türkiye Su ve Atıksu Sektörü fırsatlarını tanıttı. Ayrıca, Danimarka Başkonsolosu Anette Galskjot, Sürdürülebilirlik Akademisi'nin düzenlediği Yeşil İş Zirvesi'ne konuşmacı olarak katıldı.

Maersk Line e1611131708544 780x470Dünyanın en büyük konteyner nakliye şirketi olan A.P. Møller-Mærsk, ilk karbonsuz konteyner gemisini 2023 yılına kadar denize indirmeyi planlıyor.

Danimarka enerji politikalarından 2020 yılında gündeme gelen en önemli gelişmeleri haberimizden okuyabilirsiniz.

MFT LOGO A RGBWe would like to welcome a new member, MFT Energy SEE Enerji Ticaret A.Ş. that joined our Danish Green Growth Network in December 2020. With their presence in the Network, we aim to share the global expertise in dynamic power markets with the industry players. We look forward to create synergy by learning new technologies and having possible cooperation opportunities between Denmark and Turkey.

BWSC logo YGEP BLUE RGBWe would like to welcome a new member, Burmeister & Wain Scandinavian Contractor A/S (BWSC) that joined our Danish Green Growth Network in October 2020. With their presence in the Network, we believe that the power plants' life cycle will be more sustainable in cooperation with biomass, waste-to-energy and hybrid energy-efficiency technologies developed by Denmark and Turkey. 

water smart cities"Akıllı Su Şehirleri / Water Smart Cities" projesinin, son dört yıldır kentsel su yönetimi ile ilgili araştırması, yeşil dönüşüm ve çevrenin artan dijitalleşme ile gelişmiş su yönetiminden faydalanacağını gösteriyor.

power plant carbon emissionsKüresel karbon salınımı 2020'de yüzde 7 oranında rekor düzeyde azaldı. Araştırmacılar, korona virüs kaynaklı hareketliliğin azalması ve serbest piyasaların kapanması nedeniyle küresel karbon emisyonlarının bu yıl tahmini 2,4 milyar metrik ton düştüğünü söylüyor.

IRENACOVID-19 salgınına rağmen, 2020'de küresel olarak 260 GW'ın üzerinde yenilenebilir enerji kapasitesi eklendi ve önceki rekor neredeyse yüzde 50 oranında aşıldı.

PR foto 2Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği ve Danimarka Sanayicileri Konfederasyonu (DI) ile ortaklaşa düzenlenen "Smart and Green Energy in Turkey" çevrim-içi buluşması 16 Eylül'de 200'ün üzerinde paydaşın katılımı ile gerçekleşti. Sanal buluşmada Türkiye'de akıllı ve yeşil enerji alanında iyi uygulamalar ve Danimarka ile işbirliği çerçevesinde hayata geçirilen projeler, kamu ve özel sektörün üst düzey yetkilileri tarafından aktarıldı. Danimarka Enerji Heyeti'nin Mart 2021'de Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaret öncesi düzenlenen bu paydaş buluşmasına katılan değerli konuşmacılarımız ve tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

1612158623367Türkiye-Danimarka Enerji Bakanlıklarının başarıyla yürüttüğü Stratejik Sektör İşbirliği - Düşük Karbonlu ve Verimli Isıtma, Soğutma Projesi kapsamında 2017-2020 yılları arasında farklı konularda hazırlanan bilgi notları derlendi ve sektöre katkı sağlamak amacıyla Türkiye Enerji Bakanlığı EVÇED tarafından raporlandı.

Danimarka Başkonsolosluğu Ticaret Ekibi "Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri" doğrultusunda etkinlik serilerine devam ediyor. Gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgi almak ve yeniden izlemek için haberimizi okuyabilirsiniz.

logo 2In their 20-year retailing adventure, Smarte managed to save up to 35% energy and manpower smart products within the framework of the project to reduce operating costs and employee burden for Teknosa.

120660903 3301446766571228 1733554614037235917 oGeleceğe bir yolculuğa var mısınız? Danimarkalı ünlü fütürist ve yazar Thomas Geuken (Kopenhag Gelecek Çalışmaları Enstitüsü Direktörü) ve Başkonsolos Anette Galskjot, "Future Talks: The Vision of Tomorrow from Denmark" isimli çevrim-içi yayında bir araya geldi.

logo 2We would like to welcome a new member, SMARTE Technology and Energy Turkey that joined our Danish Green Growth Network in June 2020. With their presence in the Network, we believe that there will be increasing cooperation for innovation and technology among SMEs and start-ups producing smart solutions in line with UN Sustainable Development Goals both in Turkey and Denmark.

decombladesOn proje partnerinden oluşan bir konsorsiyum, rüzgâr türbini kanatlarının geri dönüşümü için sürdürülebilir tekniklerin ticarileştirilmesi için temel oluşturmayı amaçlayan üç yıllık 'DecomBlades' projesi için fon aldı.

1536429Danimarka'nın Taastrup şehrinde kurulan ülkenin en büyük topraksız dikey tarım girişiminin basın tanıtımı yapıldı. 7 bin metrekarelik bir alan üzerinde kurulu 14 katlı 'dikey tarlalar'da ürünler pestisit ve haşere ilacı kullanılmadan ve normal tarıma göre yaklaşık yüzde 95 su tasarrufuyla yetiştiriyor.

Danimarka, Kuzey Denizi'nde bir enerji merkezinin inşası konusunda önemli bir anlaşmaya vardı. Enerji merkezi, Jutland yarımadası kıyısından 80 kilometre uzaklıkta yapay olarak inşa edilecek ve kamu-özel sektör ortaklığına ait olan bir ada olacak. Merkez, Avrupa'nın elektrik şebekelerinin entegrasyonunu güçlendirecek ve iklim açısından nötr bir Avrupa için gerekli olan yenilenebilir elektrik üretimini artıracak.

worldwatercongress water for smart liveable citiesDanimarka ve tüm kuzey bölge ülkelerinin ev sahipliği yaptığı 9-14 Mayıs 2021'de düzenlenecek olan IWA Dünya Su Kongresi ve Sergisi, su döngüsünü kapsayan tüm paydaşlar ve uzmanları bir araya getirmek için küresel bir etkinliktir. Kongre şehirler ve ülkeleri hedef alırken, aynı zamanda her etkinlikte bölgeyi özel olarak ilgilendiren konulara ekstra vurgu yapılacaktır.

copenhagen travel guideDanimarka'nın en büyük kamu idarelerinden HOFOR, bölgesel ısıtma şebekesindeki sızıntıları bulmak için geceleri insansız hava araçlarını (İHA) gökyüzüne gönderiyor. İHA'lar, önleyici bakım çalışmalarını destekliyor, maliyetlerini ve CO2 emisyonlarını düşürüyor.

indir 1Apple, Viborg'da faaliyete geçen devasa veri merkezinin sürdürülebilir enerji ihtiyacı için Danimarka'da dünyanın en büyük rüzgâr türbinlerinden ikisine yatırım yapacak.

Danimarka Istanbul Başkonsolosluğu, Israil İnovasyon Merkezi ve Health Tech Hub Copenhagen iş birliğinde hayata geçirilen üç oturumluk webiner serisinde, Danimarkalı, Türk ve İsrailli başarılı dijital sağlık uygulamaları tanıtıldı. Bölgesel iş birliği fırsatları ve yatırım olanaklarının tanıldığı webiner serisinde Danimarkalı sağlık startuplarının bölgemize yoğun ilgisi gözlendi.

gettyimages 1125840430Danimarka Enerji Ajansı ve EKF yeni bir işbirliği anlaşması imzaladı. Amaç, enerji sektörünün yeşil geçişi içindeki Danimarka deneyimlerini dünyaya duyurmak.

Odense Facebook data center2017 yılında DHF ve Facebook'un yaklaşık 7.000 haneyi ısıtacak proje kapsamında yaptığı anlaşma sonucu Danimarka'nın en büyük ve dünyanın en gelişmiş ısı pompası sistemlerinden biri, 2020 ilkbaharında faaliyete geçti. Veri merkezinden çıkan 45 MW ısıya ek olarak rüzgardan enerji kullanımı sayesinde gelecekte yaklaşık 10.000 hane ısıtılacaktır. Nihai projenin toplam yatırımı 30 milyon € olacaktır. Facebook veri merkezinin bitişiğinde kurulan ve yeni bir bölgesel ısıtma şirketi olan Fjernvarme Fyn, 2022 yılında şehrin ısıtılmasında kömürün aşamalı olarak kaldırılmasını planlamaktadır.

why image homeEnerji politikaları ve finansman mekanizmaları takip sistemleri, tüm dünyada kamunun enerji politikalarına verdiği finansal (hibe, kredi vb.) ve regulatif desteği takip etmek için kurulmuş bir sistem olup, www.enerpolicytracker.org sitesinde ulaşılabilir.

maritimeapplications 1024x681Danimarka Limanları, Birleşmiş Milletlerin 17 Sürdürülebilir Kalkınma hedeflerine bağlı, yeşil bir vizyona sahiptir. Danimarka Limanları Şube Örgütü, limanların en geç 2030 yılına kadar CO2-nötr olmaya odaklandığını, yeşil geçişin sadece iş gelişimi için değil aynı zamanda çevre için önem taşıdığını vurguluyor.

WastewaterState of Green Eylül ayı raporunda; dünyanın dört bir yanından toplanan verilere yer vererek, atık suların çevresel bozulmaya yol açtığını ve atık su arıtma konusunda Danimarkalı paydaşlardan öğrenilen dersleri sunarak, ilham verici çözüm önerileri sunmuştur. Rapora göre küresel ölçekte atık suların yarısından azı toplanmakta ve bunun %20'sinden azı arıtılmaktadır. Bu, dünyadaki birçok yeryüzü suyunda ciddi çevresel bozulmaya yol açmıştır.

DSC 5882Düşük Karbonlu ve Verimli Isıtma ve Soğutma konusuna odaklanan Danimarka-Türkiye Stratejik Sektör İşbirliği projesinin ikinci fazı 18 Mart 2020 tarihinde imzalandı. Başarılı bir şekilde tamamlanan birinci fazın devamı niteliğinde olan Faz 2, üç yıl boyunca devam edecek olup, yeni ısı piyasası birincil ve ikincil mevzuatının geliştirilmesine, Danimarka'dan ısı planlaması ile ilgili örneklerin paylaşılmasına ve çeşitli konularda Türk paydaşların kapasite geliştirmesine odaklanacak.

1909 ARC Aerial by Amager BakkeŞehirlerde, denizcilik, tarım ve sanayi üretiminde temiz hava küresel bir sağlık meselesidir. State of Green'in yeni teknik raporu, ortam hava kirliliğini azaltmak için farklı sektörlerde uygulanabilen Danimarka temiz hava çözümlerinin en iyi uygulama örneklerinden bazılarını vurgulamaktadır.

Sürdürülebilir ve uygun fiyatlı enerji eksikliği, temiz su kıtlığı, hızla büyüyen mega şehirler ve sürdürülebilir olmayan kaynak kullanımı... Bunlar, bugün dünyanın uğraştığı en büyük küresel sorunlardan dördü. Küçük bir ülke olmasına rağmen, Danimarka bu sorunların çözümüne aktif olarak destek vermektedir.

SDGs poster 12030 yılına kadar dünya nüfusunun kaliteli yaşama erişmesi için belirlenen 17 Birleşmiş Milletler Kalkınma Amacını gerçekleştirmek için, Danimarkalı Gelişmekte olan Ülkeler Kalkınma Fonu IFU'nun yönetimini üstlendiği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Destek Fonu (SDG Fund) gelişmekte olan ülkelerde ticari yatırımları desteklemeye devam ediyor. IFU ve altı emeklilik fonunun oluşturduğu toplam 11 yıl devam edecek SDG Fonu, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının uygulanmasını kolaylaştırmayı amaçlayan; sürdürülebilir enerji, sağlık, gıda üretimi, su yatırımları, alt yapı yatırımları gibi alanlarda özel sektörü desteklemeyi amaçlıyor. 

4A99BD46 5B2A 474A B7FB B669F0EFBA66 1 201 aWe would like to welcome a new strategic partner, Bogazici University United Nations Sustainable Development Solutions Network Turkey (UN SDSN Turkey) that joined our Danish Green growth Network in February 2020. With this strategic alliance, we believe that there will be increasing cooperation for networking of the companies and orgazations actively pursuing UN Sustainable Development Goals between Turkey and Denmark. Please kindly follow us for future announcements and updates for the upcoming news/events.

denmarkDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) Türkiye-Danimarka İş Konseyi ve Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği ortaklığında gıda güvenliği ve sürdürülebilir gıda & tarım konularında ilham veren Danimarka-Türkiye örneklerinin paylaşıldığı "Food Security & Sustainability in the Post-Corona Era: Turkey & Denmark" webineri 15 Haziran tarihinde düzenlendi.

LOGOWe would like to welcome a new strategic partner, The Association for the Development of Biogas Investments that joined our Danish Green Growth Network in October 2019. With this strategic alliance, we believe there will be increasing cooperation for biomass, biogas and other renewable energy sources and investments upon these both for Turkey and Denmark. Please kindly follow us for future announcements and updates for the upcoming news/events.

Christiansborg Folketingssalen 20120420 0222F 8188480571Danimarka hükümetinin 2020-2030 yıllarını kapsayan İklim Eylem Planı, ülke parlamentosunda 17 Haziran 2020 tarihinde, büyük çoğunlukla kabul edildi.

Hybrid system 2400W windturbines 4000W solar modules island Zirje CroatiaDanimarka'da rüzgâr ve güneş gibi temiz enerji kaynakları birbirini desteklemek, istikrarlı ve uygun fiyatlı bir enerji teminini sağlamak için bir arada kullanılmaktadır. 

Dg20i8RXUAEpbo2Danimarka'nın resmi ihracat kredi ajansı EKF yaklaşık 100 yıllık deneyimiyle tüm dünyada sürdürülebilirlik ve yenilebilir enerji alanında alt yapı projelerine yönelik farklı finansal çözümler sunuyor. Türkiye'de de enerji verimliliği, bölgesel ısıtma ve yenilenebilir enerjiye yönelik finansal destekler konusunda aktif olan EKF, bu alandaki çalışmalarını arttırmak istiyor.