vandeksport strategi 16x9 foto ulrik hasemann miljoministeriet size DibTopImage version 20211105111742Yeni strateji, Danimarka su endüstrisine yol göstererek dünyadaki su sektöründe iklim değişikliğine uyum ile ilgili sorunları çözmeyi hedefliyor. Strateji, Danimarka'nın su teknolojisi ihracatını ikiye katlamak amacıyla talepler doğrultusunda oluşturulmuştur.

Danimarka Çevre Bakanı Lea Wermelin, Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod ve Ticaret ve Sanayi Bakanı Simon Kollerup 5 Kasım Cuma günü su sektörüne odaklanarak yeni bir ihracat stratejisi başlattı. Stratejinin amacı, 2019’da 20 milyar DKK olan Danimarka’nın su teknolojileri ihracatını 2030'a kadar 40 milyar DKK'ya çıkarmak ve böylece dünyanın su ve iklim değişikliğine uyum sorunlarının çözümüne daha da önemli bir katkıda bulunmaktır.

 

Danimarka su endüstrisi, dünya çapında talep gören hem akıllı hem de sürdürülebilir çözümlere sahiptir. Çevre Bakanı Lea Wermelin,  “gelecekte çevre, insanlar ve şirketlerin yararına Danimarka çözümlerini dünyayla paylaşabilmemiz için kapsamlı bir ihracat stratejisi sunabildiğimiz için memnunum” diyor.

Danimarka Sanayiciler Konfederasyonu Su Departmanına göre; strateji pompalar, borular, elektronik kontrol sistemleri ve arıtma tesisleri üreten birçok Danimarkalı şirket tarafından büyük talep görüyor.

Haberin devamını okumak için: https://www.danskindustri.dk/di-business/arkiv/nyheder/2021/11/starkt-efterspurgt-vandstrategi-lanceret-i-industriens-hus/