Pandemi süresince sanal etkinliklerle çeşitli aktiviteler gerçekleştiren Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu, 16 Nisan'da Danimarkalı şirketlere Türkiye Su ve Atıksu Sektörü fırsatlarını tanıttı. Ayrıca, Danimarka Başkonsolosu Anette Galskjot, Sürdürülebilirlik Akademisi'nin düzenlediği Yeşil İş Zirvesi'ne konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye Su ve Atıksu Sektör Fırsatları Webineri

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu, Danimarka İhracatçılar Birliği (Danish Export) işbirliğinde, 16 Nisan'da Türkiye Su ve Atıksu Sektör Fırsatları isimli bir webiner düzenledi. Kıdemli Ticaret Müşaviri Seda Kayrak Bilgen ve Danimarka İhracatçılar Birliği Su Sektör Sorumlusu Andreas Julskjær Pedersen'in moderatörlüğünü yaptığı etkinlikte Büyükelçi Danny Annan açılış konuşması gerçekleştirdi. Aarhus Vand Operasyon Direktörü Flemming F. Pedersen, REC Türkiye Direktörü Rıfat Ünal Sayman ve AVK Türkiye Genel Müdürü İsmail Sincik'in konuşmacı olarak katıldığı etkinlik Danimarkalı şirketler tarafından büyük ilgi gördü.

Etkinliğin kaydını YouTube kanalımızdan yeniden izleyebilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=jcM600sNIBI

Yeşil İş Zirvesi 2021 Sanal Ortamda Düzenlendi

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından, bu yıl sekizincisi düzenlenen Yeşil İş Zirvesi 7-8 Nisan tarihinde ''Değişimin Yeni Paradigmaları'' teması ile gerçekleşti. Bu yıl sanal olarak düzenlenen zirvede, 8 Nisan'da Sürdürülebilirlik Dönüşümünde Risk ve Beklentileri Yönetmek paneli düzenlendi. Moderatörlüğünü Boğaziçi Üniversitesi BUYEM Direktörü ve UN SDSN Türkiye Direktörü Dr. Tamer Atabarut'un yürüttüğü panelde, SDSN Avrupa Yunanistan Eş Başkanı Prof. Dr. Phoebe Koundouri ve Danimarka İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot konuşmacı olarak yer alırken bir sonraki oturumda ise International Integrated Reporting CSO'su Jonathan Labrey ve Argüden Akademi Araştırma Direktörü Dr. Fatma Öğücü Şen konuşmacı olarak yer aldı. Pozitif değişim ve temiz ekonomi için Danimarka'dan ilhamla etki, eylem ve sonuçların tartışıldığı panel büyük ilgi gördü.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için: https://surdurulebilirlik.com.tr/etkinlik/yesil-is-2021/ 

 whatsapp image 2021 04 08 at 22 28 31