Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu ev sahipliğinde 1 Mart 2021 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü ve Danimarkalı paydaşların katılımıyla "Kamu Binalarında Enerji Verimliliği ve Danimarka'dan Başarılı Örnekler" isimli bir sanal yuvarlak masa toplantısı gerçekleşmiştir.

 

iStock 26629041 MEDIUM 630x390

Danimarka Büyükelçisi Sn. Danny Annan, Danimarka Başkonsolosu Sn. Anette Galskjot ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Elif Uz'un açılış konuşmaları ile başlayan yuvarlak masa toplantısında başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı "Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi" yürütücülerinden Dış Kaynaklı Yatırımlar Daire Başkanı Sn. Esra Tombak, Danimarka Exim Bankası EKF ve binalarda enerji verimliliği alanında sayısız örnek projeyi hayata geçiren Danfoss, Grundfos, Velux ve Plus Smarte şirketlerinin sunumları yer almıştır.

Tüm kurumlardan 30'un üzerinde katılımcı ile gerçekleşen toplantıda Dünya Bankası Yeşil Enerji Fonu işbirliğinde hayata geçecek KABEV projelerinde Danimarkalı teknolojilerin hangi alanlarda Türkiye kamu binalarında yeşil dönüşüme katkıda bulunabileceği detaylı olarak tartışılmıştır. Danimarka Ticaret Ataşeliği olarak tüm katılımcılara değerli katkılarından dolayı teşekkür ederiz.