intetraAkıllı ulaşım çözümlerinin Türk mucidi INTETRA, Kuzey Avrupa'ya doğru genişlemesinde Kopenhag'ı üs olarak seçti.

 

INTETRA, Türkiye'de bir akıllı ulaşım segmentinde bir pazar lideri olarak ölçeğini artırmak ve aynı zamanda Kopenhag'ın yenilikçi teknoloji ekosistemine girmek için Danimarka'da büyümeye karar verdi. Invest in Denmark ve Copenhagen Capacity kuruluşları desteğiyle Kopenhag'da İskandinav merkezini açan INTETRA CEO'su Mehmet Ömerberyoglu, "Yeni teknoloji geliştirirken, diğer şirketlerle tanışın, ağları genişletin ve sadece hareketli bir iş ortamında olun. BloxHub bu açıdan bulunabileceğimiz en iyi yerlerden biriydi. BloxHub ile tanıştığımız için kendimizi şanslı hissediyoruz ve birçok üyelik fırsatından ve geniş iş ağından yararlanıyoruz" dedi.

Haberin devamını https://www.copcap.com/news/turkish-smart-city-company-opens-its-nordic-headquarters-in-greater-copenhagen  websitesinden okuyabilirsiniz.

Copenhagen Capacity hakkında

Copenhagen Capacity, Kopenhag bölgesindeki yatırım teşviki ve ekonomik kalkınma desteklerini yöneten resmi bir kuruluştur. Kopenhag'daki iş fırsatlarını belirleme ve bunlardan yararlanma konusunda yabancı şirketleri, yatırımcıları ve yetenekleri ilk değerlendirmelerden nihai kuruluşa kadar desteklemektedir.

Invest in Denmark hakkında

Danimarka Dışişleri Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan Invest in Denmark Danimarka'nın resmi yatırım ajansıdır. Danimarka'da iş veya araştırma faaliyetleri kurmak veya işlerini genişletmek isteyen yabancı şirketler için özel çözümler sunarak uluslararası ticaret olanakları sunmaktadır.

  • Danimarka'da şirket kurmak isteyen Türk iş insanları Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği ile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  adresinden iletişim kurabilirler.