Danimarka Başkonsolosluğu Ticaret Ekibi "Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri" doğrultusunda etkinlik serilerine devam ediyor. Gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgi almak ve yeniden izlemek için haberimizi okuyabilirsiniz.

 

Pandemide Cocuklar için Sehirler ve Mimari

Nordic Talks serisinin 4.sü olan "Pandemide Çocuklar için Şehirler ve Mimari" 3 Şubat'ta düzenlendi. Çocukların odak noktası olduğu, akıllı şehir ve mimari, tasarım, teknoloji ve inovasyon konularının işlendiği ilham verici bir sohbet gerçekleştirildi. İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu ticaret ekinin ev sahipliğinde, UNICEF Danimarka ve Türkiye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, LEGO, Gehl Mimarlık ve Superpool'dan çok değerli konuşmacıların katıldığı keyifli diyalogların geçtiği bir sohbet oldu. Etkinliği kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirler.

Gelir Getirmeyen Su Teknik Eğitimi

Marmara Belediyeler Birliği, Danimarka Başkonsolosluğu ve Türkiye Belediyeler Birliği ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında Su ve Atıksu Yönetiminin Sürdürülebilirliği isimli çevrimiçi eğitim serisinin ikincisi Danimarka Aarhus Su İdaresi ve Danimarka Su İdareleri Birliği DANVA'nın katılımı ile 11 Şubat 2021'de gerçekleşti. Etkinliği kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirler.

Sorunlara Çözümler Buluşması, Amaç 7: Erişilebilir ve Temiz Enerji odağında Erişilebilir ve Temiz Enerji

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği'nin UNDP Türkiye çözüm ortaklığı ve Zorlu Holding desteğiyle yürüttüğü Sorunlara Çözümler Buluşması, Amaç 7: Erişilebilir ve Temiz Enerji odağında Erişilebilir ve Temiz Enerji konusu konuşuldu. UNDP Türkiye İklim Değişikliği ve Çevre Portfolyo Yöneticisi Nuri Özbağdatlı moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde Danimarka Başkonsolosluğu Enerjiden Sorumlu Ticaret Müşaviri Seda Kayrak Bilgen, Finlandiya Doğayı Koruma Derneği EKOenerji Eko-Etiketi İletişim Koordinatörü Merve Güngör, Reengen Enerji IoT Platformu Kurucu Ortağı Şahin Çağlayan ve Zorlu Enerji Ar-Ge ve Akıllı Sistemler Grup Müdürü Burçin Açan konuşmacı olarak yer aldı. Etkinliği kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirler.

Döngüsel Ekonomi Haftası Ülke Örnekleri

Döngüsel Ekonomi Haftası, 1-5 Mart tarihleri arasında birçok paydaşın katılacağı bir programla gerçekleştirilecektir. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, AB Döngüsel Ekonomi Eylem Planı, Yeşil Mutabakat, Sınırda Karbon Düzenlemesi, Döngüsel Ekonomi Çözümleri, Sektörel Yaklaşımlar, Döngüsel Ekonomi İnovasyonu, Döngüsel Ekonomi Finansmanı gibi birbirinden önemli konuların değerli katılımcılarla değerlendirileceği bir program gerçekleşecektir. Etkinliklere
https://www.business4goals.org/turkiye-dongusel-ekonomi-haftasi/  bağlantısından kayıt olabilirsiniz.

Danimarka Istanbul Başkonsolosu Anette Galskjot, Döndüsel Ekonomi Haftası ikinci gününde Uluslararası Arenada Döngüsel Ekonomi Politikaları oturumuna konuşmacı olarak katılmış ve Danimarka'nın başarılı döngüsel ekonomi ve kamu-özel işbirliklerine dair ilham verici örnekleri paylaşmıştır. Etkinliğin kaydı Dünya Gazetesi YouTube kanalında yayınlanacaktır.