Üyelerimizden en güncel gelişmelere haberimizden ulaşabilirsiniz: Grundfos'tan önemli atama, Logstor'dan bölgesel enerji işbirliği, Hempel'e Vestas'tan 2020 Sürdürülebilirlik Ödülü, MFT Energy Türkiye'de, Vestas'tan stratejik girişim yatırım programı...

 

Grundfos atamaGrundfos'tan Önemli Atama

Dünyanın su ve iklim sorunlarına çözümler üretmeye ve insanların yaşam kalitesini iyileştirmeye öncülük eden dünyanın lider su çözümleri şirketi Grundfos, global bir organizasyon değişikliği ile dört farklı müşteri segmentine özel hizmet sunmak üzere Ticari Bina Hizmetleri, Domestik Bina Hizmetleri, Endüstri ve Su Hizmetleri segmentlerinde tüm birimlerini yeniden yapılandırdı.

Kullanıcı beklentilerine odaklanarak çok daha müşteri merkezli bir yapının oluşturulduğu organizasyon değişikliği doğrultusunda Türkiye ve Merkez Asya Bölge Direktörü Burak Gürkan, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Endüstri Segmenti IMEA (Hindistan, Orta Doğu, Türkiye, Merkez Asya, Afrika) Bölge Direktörü görevine getirildi.

 

 

 

logstor topbillede industryLogstor'dan Bölgesel Enerji İşbirliği

Türkiye, Bölgesel Enerji Sistemlerini geliştirmek için birçok ulusal kaynağı ve yerel kaynakları kullanmaya ve böylelikle modern Bölgesel Enerji Sistemlerinin kullanımı ile ilgili enerji ve çevre tasarruflarından yararlanmaya hazırlanmaktadır.

Bunu takiben, ön yalıtımlı boru endüstrisinde dünya lideri olan LOGSTOR, bölgesel enerjinin Türkiye pazarında iletimi ve dağıtımı için birinci sınıf ürün ve hizmetlerini sunarak bu gelişmenin bir parçası olmaya karar vermiştir.

Türkiye pazarı için LOGSTOR yerel temsilcisi olarak dPKontrol İstanbul ile yeni kurduğumuz iş birliğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

LOGSTOR hakkında sorularınızı dPKontrol ile aşağıdaki iletişim adreslerinden paylaşabilirsiniz.

DP Kontrol ve iklimlendirme Tic. Limited Şirketi
Küçükbakkalköy Mah. Ali Ay Sok. No:19/4 Ataşehir / İstanbul
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
0533 298 33 58
0530 784 80 11

 

 

 

HempelHempel'e Vestas'tan 2020 Sürdürülebilirlik Ödülü

Vestas, 2030'a kadar CO2 nötr hale gelme yolculuklarında desteklediği için Hempel'i 2020 Sürdürülebilirlik Ödülü ile ödüllendirdi.

Vestas ve Hempel, uzun vadeli bir iş birliğinin ardından yakın zamanda rüzgar türbinlerinin yüzey koruması için yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklanan stratejik bir ortaklık ile ilişkilerini genişletti. Ortaklığın bir parçası olarak Hempel, Colorado, Pueblo'daki Vestas tesisinde hem karbon salınımını hem de endüstriyel atığını azaltabilecek çok sayıda girişim belirledi. Sürdürülebilirlikle ilgili çalışmalarını anlamak ve somut, veriye dayalı iyileştirmeler sağlamak, Hempel'in önümüzdeki beş yıl içinde yeni büyüme stratejisinin önemli bir parçasıdır.

Hempel CEO'su Lars Petersson şunları söylüyor: "Bu ödülü gerçek bir sürdürülebilirlik öncüsü olan Vestas'tan almak büyük bir onur ve Hempel'in müşterilerimiz için güvenilir sürdürülebilirlik ortağı olma arzusunun bir kabulüdür."

"Vestas olarak tedarikçilerimizin sürdürülebilirlik arayışlarını teşvik etmek bizim için bir önceliktir. Hempel'in daha sürdürülebilir çözümler bulma konusundaki kararlılığından ve endüstrilerinde değişim sağlamak için uzun vadeli çabalarından etkilendik" diyen Vestas Sürdürülebilirlik Başkanı Lisa Ekstrand, "bu nedenlerle Vestas Sürdürülebilirlik Ödülü 2020'yi Hempel'e vermekten mutluluk duyuyoruz " diye ekledi.

 

 

 

0MFT Energy Türkiye Enerji Ticaret Pazarında Faaliyet Gösteriyor

2017 yılında Danimarka'nın Aarhus şehrinde kurulan MFT Energy, Avrupa enerji piyasasında hızla büyüyerek yatırımcıların kendi alanlarında en iyisi olmalarını sağlayan benzersiz bir ortaklık modeli yürütmektedir.

2019 yılında ABD ve İstanbul'da da bir ofis açarak Türkiye enerji piyasasında varlık göstermeye başlayan MFT Energy, dinamik enerji piyasalarındaki küresel uzmanlığını sektör liderleriyle paylaşmayı hedefliyor. Son zamanlarda doğal gaz ticaretine de başlayan firma 24 ülkede elektrik iş hacmini genişleterek, Avrupa enerji ticareti networküne katkıda bulunuyor.

Daha detaylı bilgi için:

MFT Enerji SEE Enerji Ticaret A.Ş.
C. Sani Tiryaki
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
https://mft-energy.com/ 

 

 

 

ebyelgdwoaec6slVestas'tan Stratejik Girişim Yatırım Programı

Vestas, stratejik girişim yatırım programını sürdürülebilir enerji çözümlerinin geliştirilmesini hızlandırmak için başlatıyor.

Vestas, yenilenebilir enerji alanındaki uzun yıllara dayanan deneyimlerini, start-up şirketleri ile ortaklıklar kurarak birleştirmek istiyor. Kırk yılı aşkın süredir sürdürülebilir bir enerji sistemi oluşturmak için yenilikçi teknoloji çözümlerinde Vestas öncü bir güç olmuştur. Rüzgar enerjisini, dünyanın daha sürdürülebilir bir yer olması için güvenilir ve uygun bir enerji kaynağı haline getirmekte büyük rol oynamıştır. Sürdürülebilir enerjinin kullanımının yayılmasını hızlandırmak, toplumu heyecanlandırmak ve yeni büyüme fırsatlarını yaratmak için Vestas, sürdürülebilir enerji girişimlerini hedefleyen Vestas Ventures adlı yeni bir yatırım programını başlatıyor.

Örneğin, enerji depolama veya esnek enerji ağları içinde şirketler olabilir. Firmaların sürdürülebilir teknolojilerle ve malzemelerle ilgilendiği gibi hidrojen teknolojisi de bir ilgi alanı olarak belirtiliyor. Bu bağlamda, Vestas Ventures şu anda ilk potansiyel yatırımlarını belirlemektedir. Daha ayrıntılı bilgiye https://bit.ly/3gIAA6V sitesinden ulaşabilirsiniz.