indir 1Apple, Viborg'da faaliyete geçen devasa veri merkezinin sürdürülebilir enerji ihtiyacı için Danimarka'da dünyanın en büyük rüzgâr türbinlerinden ikisine yatırım yapacak.

Apple, Danimarka veri merkezinin enerji ihtiyacının tamamen sürdürülebilir kaynaklardan karşılanması için Esbjerg rüzgâr projesi ve Kuzey Jutland'daki Thisted'deki bir Danimarka güneş enerjisi projesi de dahil olmak üzere yerel projelere yatırım yapmaktadır. Bu kapsamda Apple, Avrupa Enerji ile ortaklaşa rüzgar ve güneş projeleri geliştirmektedir.

Şirket aynı zamanda 2030 yılına kadar tüm tedarik ve operasyonlarında karbon nötr olma hedefini gerçekleştirmek için dünya genelinde sürdürülebilirlik yatırımları yapmaktadır. Düşük karbonlu ürün tasarımı, yenilikçi süreç ve materyal tedariği ile karbon uzaklaştırma yöntemini benimseyen şirket, üretimde enerji verimliliğini sağlayarak ve 1 GW değerinde yenilenebilir enerji üretimi projelerine finansman sağlayarak sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmayı amaçlamaktadır.

Haberin devamını okumak için https://www.zdnet.com/article/apple-is-investing-in-two-of-the-worlds-largest-wind-turbines-to-power-its-new-data-center/