×

Bilgilendirme

Lack of access rights - File ':/www.youtube.com/embed/fWB2q5g36hs'
Lack of access rights - File ':/www.youtube.com/embed/1tg9COr4h-A'

Danimarka Istanbul Başkonsolosluğu, Israil İnovasyon Merkezi ve Health Tech Hub Copenhagen iş birliğinde hayata geçirilen üç oturumluk webiner serisinde, Danimarkalı, Türk ve İsrailli başarılı dijital sağlık uygulamaları tanıtıldı. Bölgesel iş birliği fırsatları ve yatırım olanaklarının tanıldığı webiner serisinde Danimarkalı sağlık startuplarının bölgemize yoğun ilgisi gözlendi.

25 Kasım'da düzenlenen ilk oturum "Navigating and Leveraging International Post-Corona Healthcare Innovations: Lessons from the frontlines in Denmark, Turkey and Israel" başlığı ile düzenlendi. Danimarka İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot ve Danimarka Ticaret Odası Direktörü Christian von Stamm Jonasson'un açılış konuşmaları ile başlayan oturumda HealthIL CEO'su Yael Ophir moderatörlüğünde, LEO Innovation Lab CEO'su Anne Fleischer, Maccabi Sağlık Servisi Aile Sağlık Direktörü Dr. Daniella Cohen ve İstanbul Medipol Universitesi Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Dr. İlker Köse ve Alive Sağlık Fonu Genel Partneri Prof. Rafael Beyar konuk olarak katıldı.


2 Aralık'ta düzenlenen ikinci oturum "Digital Denmark: Life Science and Technology in the Era of Post-COVID-19" başlığı ile düzenlendi. Danimarka Ankara Büyükelçisi Danny Annan ve Health Tech Hub Kopenhag İnovasyon Direktörü Dr. Martin Vesterby'ın açılış konuşmaları ile başlayan oturumda Clait Araştırma Enstitüsü İnovasyon Direktörü Shachaf Snir moderatörlüğünde, Novo Nordisk Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem, Radiometer Bölgesel Satış Direktörü Dr. Ali Bora Baş, UVD Robots Satış Müdürü Morten Jacobsen ve Corti Kuzey Amerika Satış Lideri Sebastian Slej konuşmacı olarak katıldı.


9 Aralık'ta düzenlenen üçüncü oturum "Will Bioconvergence Revolutionize Healthcare Innovation – What, How, Why" başlığı ile düzenlendi. Danimarka Tel Aviv Büyükelçisi Anne Dorte Riggelsen ve Medicon Valley Alliance YK Başkanı Soren Bregenholt'un açılış konuşmalarıyla başlayan oturumda Kıdemli İnovasyon Müdürü Louise Vibjerg Thomsen moderatörlüğünde, Israil İnovasyon Bakanlığı temsilcileri Karina Rubinstein ve Itai Kela, Eleven TX Genel Müdürü Yaniv Erlich ve Danimarka Teknik Üniversitesi İnovasyon Direktörü Bjarke Bak Christensen konuşmacı olarak katıldı.