Resim3AVK'nın global websitesi başta ana sayfasındaki interaktif uygulama kılavuzu ve detaylı ürün bulucu ile vana sektörü ile ilgili tüm taraflardan büyük ilgi görmektedir. AVK Türkiye ekibi, Türkiye pazarına olan güvenimizi ve ilgimizi pekiştirmek adına AVK'nın global sitesini tüm özellikleri ile Türkçe'ye çevirdi ve Eylül 2020'de www.avkvana.com.tr  adresinde yayına geçti.

Türkçe websitemizdeki interaktif görsel üzerinden sunulan uygulama kılavuzu ile tüm su, atıksu, gaz ve yangın uygulamalarında kullanılan vana tiplerini görebilir ve ürünlerin detayına ulaşabilirsiniz.

Detaylı ürün bulucu sayfası ile tüm tiplerdeki vana ve aksesuarların detaylarına ve teknik föylerine ulaşırken, sektörde bir ilk olarak tüm ürünlerin 2 boyutlu ve 3 boyutlu teknik çizimlerini de indirebilirsiniz.

AVK'nın detaya önem veren Danimarkalı ruhunu Türkçe websitemizde hayata geçirmekten büyük mutluluk duyan AVK Türkiye ekibi, sizi www.avkvana.com.tr sayfasını ziyaret etmeye davet ediyor.

Kayseri'deki Atıksu Tesislerinde AVK Vanaları Tercih Edildi

Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin renovasyonunu yaptığı Boyacı Doğal Arıtma Tesisinde ve yatırımını yürüttüğü Sarız Atıksu Arıtma Tesisinde AVK'nın atıksu grubu vanaları tercih edildi.

Boyacı Doğal Arıtma Tesisi, mekanik arıtmadan farklı olarak doğal ortamda su, hava, toprak ve mikroorganizmaların etkileşimi ile gerçekleşen fiziksel ve kimyasal prosesler sonucu arıtma işlevini yürütmekte ve bir ekosistem olarak doğal yollarla arıtmayı sağlamaktadır. Tesisin renovasyonu kapsamında çeşitli çaplarda AVK Bıçaklı Vanalar tercih edildi. Doğal arıtma gibi destek ekipmanı bulunmayan tesislerde hattın boşaltılması ve demonte edilmesi zor olduğu için AVK'nın bıçaklı vanalarının hattan sökülmeden bakım yapılabiliyor olması ana tercih sebebi oldu.

Sarız Atıksu Arıtma tesisinde de tüm bıçaklı vanalar tam geçiş alanı sunması, atıksu için optimize edilmiş kauçuk ve paslanmaz çelik sürgü sunması ve dolayısıyla bakım aralığını uzatması sebebiyle AVK markalı olarak tercih edildi.

AVK, Danimarka'nın kullanıcı odaklı tasarım felsefesini atıksu ürünlerine uygulayarak, su idarelerinin ve işletmecilerin bu tip uygulamalardaki zorlukları yenmesine yardımcı olmakta ve Türkiye'de her gün artan atıksu proje referansları elde etmektedir.