20200211082730 88Gıda endüstrisi, Danimarka endüstrisinin toplam enerji tüketiminin yüzde 30'unu oluşturuyor ve bu alandaki yeşil projeler büyük fark yaratma potansiyeli taşıyor. Gıda endüstrisindeki şirketler, fosil yakıtları yeşil elektrikle değiştirerek, Danimarka'nın yıllık CO2 emisyonunu yüzde iki oranında azaltabilirler.

Hedef, iki yıl içinde 20 Danimarka gıda firmasındaki üretimi analiz etmek olup, CP Kelco, TripleNine, KMC, Lactosan ve Arla Foods Ingredients'ın elektrifikasyon ve yeşil dönüşümü, diğer büyük Danimarkalı üretim şirketlerine ve dünyaya ilham verebilir.

"Gıda Endüstrisinin Elektrifikasyonu" projesi

"Gıda Endüstrisinin Elektrifikasyonu" projesi; DI (Dansk Industri), Danish Energy, DTU ve danışmanlık şirketi Viegand Maagøe A / S arasında Danimarka Endüstri Vakfı'nın mali desteği altında bir ortaklık ile gerçekleştiriyor.

 

Bahsi geçen kuruluşlar, fosil yakıtları, yeşil enerjiyle değiştirme ", endüstrinin yeşil elektrifikasyonu" başlıkları çerçevesinde, yeni iklim eylem planına giden yolda adımlar atacak. Çalışmalar ayrıca CO2 emisyonlarında önemli bir azalmaya yol açabileceğini gösteriyor.

DTU'dan yayınlanan bir çalışma, Danimarka sanayi şirketlerinin elektrifikasyonu için büyük bir potansiyel olduğunu gösteriyor. Teknik olarak gıda endüstrisindeki tüm süreçlerin ve enerji kullanımlarının yüzde 97'si elektriğe dönüştürülebilir.

Haber ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen https://csr.dk/fem-virksomheder-viser-vejen-til-en-klimavenlig-f%C3%B8devareindustri sayfasını ziyaret ediniz.