circular economy 2504Danimarka ve Türkiye arasında işbirliklerini desteklemek ve Danimarkalı firmalara Türkiye pazarını tanıtmak amacıyla, Akıllı ve Yeşil Enerji Webinari 16 Eylül 2020 saat 14:00'da çevrim-içi gerçekleşecek.

 

Danimarka Sanayi Birliği (Danske Industri - DI) ve Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği ortaklığında gerçekleştirilmesi planlanan, alanında öncü Danimarkalı firmalardan oluşacak Danimarka Yeşil Enerji Heyeti'nin 2020 Türkiye ziyareti bu yıl pandemi nedeniyle Mart 2021'e ertelenmiştir. Heyet ziyaretleri öncesinde Danimarka enerji sektörünün önde gelen kuruluşlarının Türkiye pazarı ile ilgili deneyimlerini paylaşacakları sanal buluşma, Eylül ayında gerçekleştirilecektir.


Danske Industri'nin ev sahipliğinde 16 Eylül saat 14:00'da çevrim-içi konferansta bir araya gelecek panelistler, Türkiye ve Danimarka arasındaki enerji konusunda stratejik ortaklığın önemi ve Türkiye'deki faaliyetlerindeki önemli mihenk taşlarını paylaşacaktır.


Danimarka Büyükelçisi, Danimarka İstanbul Başkonsolosu, Danimarka Enerji Ajansı ve alanındaki öncü firmaların üst düzey yetkililerinin de konuşmacı olarak katılacağı webinar'ın duyurusu ve diğer konuşmacılar çok yakında tüm platformlardan paylaşılacaktır.