45120036 2016889518358524 4101971523215032320 nTTMD, IEA'nın Üç Teknoloji İşbirliği Programında resmi olarak Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil edecek!

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Türkiye'yi Uluslararası Enerji Ajansı'nın (IEA) Teknoloji İşbirliği Programları kapsamında temsil edecek;

- IEA SHC TCP, Güneş Enerjisi Isıtma/Soğutma Teknolojisi İşbirliği Programı
- IEA ECES TCP, Enerji Depolama Teknolojisi İşbirliği Programı ile Enerji Tasarrufu
- IEA EBC TCP, Binalarda ve Topluluklarda Enerji Teknolojisi İşbirliği Programı

 

14. Uluslararası HVAC+R Sempozyumu'na davetlisiniz!

TTMD'nin 14. Uluslararası HVAC+R Teknoloji Sempozyumu, 1-3 Nisan 2020 tarihleri arasında üniversite, sanayi ve kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle Marriott Hotel Asia İstanbul'da gerçekleştirilecektir. Uluslararası bir konferans barındıran sempozyum, HVAC alanında yenilikçi teknolojiler ve uygulamalar hakkında bilim ve teknoloji ile ilgili bir de sergi içermektedir. Sempozyumun ana teması "Daha Sürdürülebilir Geleceğe Ulaşmak için Esnek HVAC Çözümleri" olacaktır. Sempozyum, özellikle yeni nesil HVAC teknolojileri ile enerji tasarruflu hale gelen sistem çözümlerinin esnek kullanımı ile ilgili alanlara odaklanmaktadır.
Sempozyumun en önemli amacı, iklime uygun sistem tasarımı ve işletiminin hayati parçaları olarak görülen mimari ve mekanik tesisatla ilgili kavram ve ürünler hakkındaki perspektifi genişletmektir. Sempozyum, coğrafi ve iklim koşullarına, mikro-iklime ve bina etkileşimlerine, iç-dış mekân kalitesine, yüksek enerji verimliliğine uygun olarak tasarlanmış sistem deneyimine ulaşmak hedefiyle, konferans içeriğini ve kapsamını akademik kaygıların çok ötesine taşıyacaktır.

Daha fazla bilgi için sempozyum websitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.ttmd.org.tr/2020sempozyum/en/

 

Cx Commissioning Çalıştayı mülakatları ve daha fazlası için TTMD YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCPhI3VVeSYTn9hsqeyveGIA/videos