×

Bilgilendirme

Lack of access rights - File '\images\stories\newsletter\eylul2019\05_gida_konferansi.jpg'

Gıda Konferansı’na Danimarkalı ve Türk Şeflerden Gastronomi Dokunuşu

17 Ekim akşamı Fairmont Quasar Otel'de yer alan Aila Restoran'da gerçekleşen Danimarka Gastronomi Etkinliğinde, Danimarkalı master sef Christoffer Brink Faerch, Türkiye'nin önde gelen gastronomi yazarları, influencer, bloggerlar ve gıda sektörünün yöneticilerinden oluşan misafirlerlere Danimarka mutfagından örnekler sundu.

Danimarka Başkonsoloslugu tarafından her yıl düzenlenen sürdürülebilir gastronomi etkinliği, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) kuruluş günü olan ve tüm dünyada kutlanan Dünya Gıda Günü münasebetiyle ve "Gıdada Sürdürülebilirlik" konusuna dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Danimarka Gastronomi Gecesi ile ilgili ayrıntılı bilgi için: Erdem Selvin; This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Dünya Gıda Günü çerçevesinde, 17 Ekim günü Fairmont Quasar Otel'de Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından da Sürdürülebilir Gıda Zirvesi düzenlenmektedir.

Her geçen gün artan dünya nüfusuna sağlıklı, güvenilir ve ulaşılabilir gıda hedefi doğrultusunda sektörde farkındalık yaratmak ve gıda sistemlerinde sürdürülebilirlik dönüşümünü hızlandırmak amacıyla iş dünyası, kamu, bilim ve sivil toplum alanlarından ulusal ve uluslararası uzmanları biraraya getirecek olan Sürdürülebilir Gıda Konferansı, nüfus artışı, iklim değişikliği, sürdürülebilir büyüme, kaynak verimliliği, sağlık, açlık ve göç gibi birbiri ile bağlantılı konulara ve sorunlara gıda sistemlerinin dönüşümü ile nasıl çözümler üretilebileceğini ve bu alandaki fırsatları ortaya koymayı hedeflemektedir.

Sürdürülebilir Gıda Zirvesi ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.surdurulebilirgidazirvesi.com/

Photo Credit: Solvay.com